Język programowania JavaScript

programming
CO TO JEST?
Język JavaScript jest obecnie wykorzystywany przez ponad 90% wszystkich stron internetowych – jego funkcje zostały docenione przez wielu programistów i użytkowników. Sprawdź, dlaczego warto postawić na projekt napisany w JS.
Od momentu powstania pierwszej wersji w marcu 1996 język JavaScript zdążył zdobyć ogromne uznanie w świecie web developmentu. Jego wprowadzenie pozwoliło wdrożyć spore zmiany w stronach internetowych – statyczne witryny oparte wyłącznie na HTML i CSS mogły być wzbogacone o interaktywne komponenty. Niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj wbudowana integracja z niemal każdą obecnie stosowaną przeglądarką. Sam JavaScript powstał na potrzeby popularnej w latach 90. przeglądarki Netscape, jednak łatwość obsługi i spore możliwości sprawiły, że jego obsługa została wdrożona do innych programów tego typu.

W przeciwieństwie do wielu innych języków programowania, do korzystania z JavaScript nie jest konieczna instalacja dodatkowego środowiska czy kompilatora. Dzięki temu wielu programistów może bez problemu zaznajomić się z tą technologią, co przyczynia się do jej popularności. Skrypty JS często opierają się o reagowanie na zdarzenia, co doskonale pasuje do wymogów stawianych przez użytkowników stron internetowych. Na podstawie języka JavaScript powstało także wiele frameworków, które pozwalają programistom skorzystać z wbudowanych funkcji, aby usprawnić proces powstawania oprogramowania.
Poznaj największe zalety JS
icon1
Szybkość działania
Kod JavaScript jest wykonywany przez przeglądarkę. To sprawia, że nie jest potrzebne korzystanie z zewnętrznych zasobów – wszystko jest dostępne po stronie klienta. W efekcie skrypty nie są obciążone przez komunikację z siecią, co przekłada się na wysoką wydajność.
icon2
Wbudowana obsługa w wielu przeglądarkach
Chrome, Firefox, Edge, Opera, Safari, Internet Explorer i wiele, wiele więcej – wszystkie z najpopularniejszych przeglądarek wspierają JavaScript bez dodatkowej konfiguracji. Dzięki temu nie musisz się martwić, że użytkownicy nie będą mieć dostępu do funkcjonalności Twojej strony.
icon3
Wszechstronność
JavaScript może być wykorzystywany na stronach internetowych zarówno przy tworzeniu kodu serwerowego, jak i we frontendzie. Dodatkowo możliwe jest tworzenie projektów różnego rodzaju – od kompletnych aplikacji po niewielkie skrypty służące do wzbogacenia funkcjonalności witryny.
icon4
Popularność
To język, który od lat cieszy się największym zastosowaniem w sieci. Jest to również najczęściej wybierana technologia przez programistów. Wszystko to sprawia, że ekosystem JavaScript jest stale wspierany, dzięki czemu możesz liczyć na bieżące aktualizacje i możliwość korzystania z najnowszych funkcjonalności.
Laravel
Przykładowe projekty
DLACZEGO MY?
Profesjonalny projekt JavaScript z Moonbite
Interesuje Cię MVP lub gotowy projekt zbudowany z użyciem JavaScript?
Zapraszamy do kontaktu – przed złożeniem zlecenia do realizacji możesz umówić się na bezpłatną konsultację, by omówić najważniejsze kwestie związane z projektem. Zachęcamy także do sprawdzenia aplikacji, które już stworzyliśmy. Liczba zadowolonych klientów Moonbite stale rośnie – Ty również możesz powiększyć to grono.
0+
Zadowolonych klientów
0+
Ukończonych projektów
0
Lat doświadczenia
0 lat
Średnie doświadczenie naszych programistów
WORKONTHEMOON
Zespół ludzi z pasją, gotowych na nowe wyzwania.
Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, kreatywni profesjonaliści z wielu dziedzin. Są to menadżerowie, programiści, graficy i specjaliści do spraw marketingu internetowego, którzy z zaangażowaniem współpracują przy projektach, zawsze mając na celu sukces klienta.
WORKONTHEMOON
Dołącz do zespołu Moonbite
Od ponad 12 lat nasi specjaliści tworzą unikalne produkty, które łączą dobre praktyki, wysokiej jakości oprogramowanie oraz nowe technologie. Chcesz być częścią naszego zespołu? Sprawdź kogo szukamy.

Potrzebujesz projektu w innej technologii?

Nie czekaj!
Zróbmy coś razem!
@csrf
Imię i nazwisko
E-mail
Numer telefonu (opcjonalnie)
Napisz coś o swoich pomysłach: